Malowanie oczu – dla osób w okularach

Malowanie oczu a noszenie okularów

Osoby, które noszą okulary bardzo często z nich rezygnują i wolą skupić się na soczewkach ponieważ  z różnych względów bardzo często wydaje im się, że nosząc okulary będą musiały zrezygnować z makijażu. Nie jest to oczywiście prawda, pod okulary można nosić makijaż, trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych kwestiach tak aby taki makijaż wyglądał faktycznie efektywnie. O czym mowa i dlaczego malowanie oczu w przypadku okularów wymaga kilku trików?

makijażMalowanie oczu to kwestia bardzo skomplikowana już sama w sobie, a co dopiero w przypadku osób, które noszą okulary. Wbrew pozorom malowanie oczu tak aby cały makijaż wyglądał dobrze pod okularami wymaga trochę konkretnej wiedzy i znajomości podstawowych trików makijażowych. W zależności od tego jakie okulary nosimy należy także pamiętać, że rodzaj oprawek okularów oraz grubość szkieł, ale także kolor okularów mają ogromny wpływ na to jaki sposób na makijaż wybrać.

Makijaż pod okulary to poważna sprawa. Aby końcowy efekt faktycznie nas zadowalał musimy przede wszystkim pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Makijaż nawet ten najbardziej delikatny w przypadku okularnic zawsze musi być mocniejszy niż bez okularów. Poza tym musimy także pamiętać o tym, że malowanie oczu to nigdy nie jest bardzo prosta sprawa. Malowanie oczu może się jeszcze bardziej komplikować w przypadku okularów, które mają bardzo grube szkła. W takim przypadku musimy pamiętać, że grube szkła mogą mieć naprawdę bardzo duży efekt jeśli chodzi o powiększenie oczu. Grube szkła powiększają ni tylko oczy, ale także cały makijaż. Z wyrazistością makijażu nie należy zatem tak naprawdę nigdy przesadzać.

Czy malowanie oczu może zaszkodzić

Malowanie oczu tak aby cały makijaż dobrze się prezentował jeśli chodzi o osoby noszące okulary to nie lada sztuka, która wymaga precyzji i nieco doświadczenia. Co ciekawe, bez prób i błędów w zasadzie się tutaj nie obędzie. W każdym przypadku najlepiej po prostu będzie sprawdzić jak dany sposób wykonania makijażu będzie wyglądał w praktyce. Oczywiście takie próby najlepiej jest wykonywać na sucho tak aby jeśli coś nam jednak nie wyjdzie cały eksperyment po prostu nie skończył się nieprzyjemnie. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że pomóc mogą nam tutaj zawsze profesjonaliści – chodzi tutaj o profesjonalne kosmetyczki czy makijażystki, które z pewnością także wiedzą jak powinien wyglądać profesjonalny makijaż oczu i malowanie właśnie pod okulary.

Malowanie oczu pod okulary wcale nie musi być trudną sztuką i warto sobie z tego zdawać sprawę. Pamiętajmy zatem, że jeśli malowanie oczu to nasz priorytet nie musimy wtedy wcale rezygnować z wykonywania makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *