Czy warto kupić zapasowe okulary? Optyk Bielsko

Nowe okulary korekcyjne to spory wydatek, dlatego większość osób poprzestaje na zakupie jednych oprawek. W sytuacji, gdy pacjent nosi na co dzień soczewki kontaktowe, a z okularów korzysta sporadycznie i tylko w domu – zakup drugiej pary nie jest konieczny. Podobnie, jeśli mamy niewielką wadę wzroku i w razie zniszczenia okularów, jesteśmy w stanie przetrwać bez nich dzień czy dwa. A co z osobami, które mają dużą wadę wzroku i które bez okularów zwyczajnie nie potrafią funkcjonować? Czy w takiej sytuacji optyk Bielsko nie powinien zaproponować zakupu drugich oprawek?

Zapasowe okulary korekcyjne

Dziś kupowanie dwóch par okularów z soczewkami o różnych właściwościach absolutnie nie jest konieczne. Oczywiście nadal zdarza się, że ta sama osoba dysponuje okularami „do chodzenia”, jak i okularami do czytania, ale jest to praktykowane coraz rzadziej. Problem z nierównym widzeniem z bliska i daleka rozwiązują soczewki progresywne.

Zamiast dwóch par okularów o różnych właściwościach, lepiej kupić okulary korekcyjne progresywne i drugą parę z identycznymi soczewkami. Nowoczesny salon optyczny oferuje szeroką gamę okularów progresywnych. Będą to okulary zapasowe. Warto jednak, by miały inne oprawki, dzięki czemu będzie je można nosić wymiennie, w zależności od okazji czy stylu ubioru.

Zapasowe okulary korekcyjne to zabezpieczenie na wypadek utraty lub zniszczenia głównej pary. Powinien to być zamiennik pełnowartościowy, spełniający te same funkcje, co para podstawowa.

Optyk Bielsko – zniżki przy zakupie drugiej pary okularów

Niektóre salony optyczne zachęcają do zakupu drugiej pary okularów poprzez wprowadzenie specjalnych rabatów. Możliwość zdobycia modnych okularów w znacznie niższej cenie z pewnością może być czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie produktu zapasowego.

W zapasowe okulary warto zainwestować również dlatego, że dają poczucie bezpieczeństwa. Są zawsze pod ręką, w razie gdyby główna para okularów zniszczyła się lub zagubiła. Jako że posiadają identyczną moc soczewek, zapewniają poprawne widzenie w każdej sytuacji. Poza tym druga para okularów może być pretekstem do zabawy stylem. Nie musza to być klasyczne oprawki, które zakładamy do pracy, a nieco bardziej odważne ramki, które sprawdzą się w sytuacjach prywatnych. Poza tym korzystając naprzemiennie z dwóch par okularów, wydłużamy ich żywotność.

Jeżeli możliwy jest zakup okularów korekcyjnych w znacznie niższej cenie, zdecydowanie warto to zrobić. Zwłaszcza, jeśli mamy poważną wadę wzroku, a przy tym jesteśmy osobami dość pechowymi i często ulegamy różnym drobnym wypadkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *