Salon optyczny

Salon optyczny i jego asortyment – soczewki kontaktowe

W salonie optycznym można wykonać komputerowe badanie wzroku i kupić okulary. Salon optyczny zwykle kojarzymy z okularami korekcyjnymi, jednak bez problemu dostaniemy tu również popularne „zerówki”, okulary przeciwsłoneczne i różnorodne akcesoria do noszenia, przechowywania i czyszczenia okularów. W ofercie salonów optycznych znajdują się również soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe alternatywą dla okularów korekcyjnych

Salon optyczny BielskoSoczewki kontaktowe mają takie same zastosowania jak okulary korekcyjne, chociaż z łatwością kupimy także takie, które w żaden sposób nie korygują wad, a jedynie zmieniają wygląd. Są to kolorowe soczewki, które mogą podbić albo całkowicie zmienić kolor tęczówki.

Podstawową funkcją soczewek kontaktowych jest jednak korekta wad wzroku. Podobnie jak okulary, soczewki mają umożliwić poprawne widzenie. Soczewki są elastyczne, przez co dobrze dopasowują się do oka. Istnieją różne typy soczewek kontaktowych, niektóre należy wymieniać codziennie, inne dobrze służą przez tydzień czy miesiąc. Ważne, by wyjmować je zawsze wtedy, gdy mamy taką możliwość, czyli np. spędzając czas w domu, a już na pewno przed położeniem się do łóżka. Istotna jest również pielęgnacja samych soczewek. Salon optyczny zapewne posiada w asortymencie pudełka i płyny do przechowywania soczewek.

Salon optyczny – pomoc w doborze soczewek

Nowoczesne salony optyczne (zobacz salon optyczny Opticoon) posiadają całą gamę soczewek kontaktowych i pomagają klientom wybrać te, które w danym przypadku sprawdzą się najlepiej. Istotna jest nie tylko wada wzroku, ale też to, czy pacjent skarży się na nawracające infekcje, czy nie ma uczulenia na któryś ze składników soczewek, jak wygląda jego tryb życia itd.

Soczewki kontaktowe nie są dla każdego. Z pewnością nie mogą ich nosić osoby z bardzo dużą wadą wzroku oraz małe dzieci.

Użytkowanie soczewek kontaktowych – podstawowe zalecenia

Salon optyczny Bielsko-BiałaSalon optyczny z pewnością poinformuje, jak należy użytkować soczewki. Najważniejsze zalecenia wyszczególnione są również na opakowaniu soczewek.

Bardzo ważne jest to, by soczewki regularnie wymieniać, czyli tak często, jak zaleca ich producent. Niekiedy pacjenci twierdzą, że ich soczewki nadal doskonale spełniają swoje funkcje, jednak mając na uwadze zdrowie oczu, należy je wymienić. Zbyt długie noszenie soczewek może powodować odkładanie się na nich osadu, a w konsekwencji wywołać podrażnienia oczu, a nawet stany zapalne.

Soczewki przeznaczone do noszenia w ciągu dnia, wyjmujemy przed położeniem się do łóżka. Ci, którzy lubią czytać w łóżku i zdarza im się przy tym zasnąć, powinni zdjąć soczewki przed przystąpieniem do lektury i zastąpić je okularami korekcyjnymi.

Każde założenie i zdjęcie soczewek musi być poprzedzone dokładnym myciem rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *