Stacjonarnie, w salonie optycznym, tanim markecie czy on-line? Czyli gdzie i jak kupić okulary?

Po jednej stronie mamy dynamicznie rozwijające się i kuszące ogromnymi, atrakcyjnymi promocjami sklepy internetowe i serwisy z aukcjami, lub ogłoszeniami a po drugiej salony i zakłady optyczne nieraz funkcjonujące od wielu lat w jednym i tym samym miejscu, w których nierzadko „fach” jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Klasyczny przykład starcia nowoczesności z tradycją? Na pewno coś w tym jest. Od czasu do czasu okulary korekcyjne pojawiają się również w sieciowych drogeriach, marketach czy dyskontach. Które z nich wybrać? Czym się kierować? Jak nie przepłacić a jednocześnie kupić produkt najwyższej jakości dostosowany do naszych rzeczywistych potrzeb? Taki, który faktycznie nam pomoże?

Tu przecież chodzi o zdrowie, o zdrowy wzrok

Warto zdecydowanie podkreślić, chociaż wydaje się, że powinno być to dla wszystkich jasne – wzrok to zdrowie. Zdrowy, dobry wzrok wpływa na nasze ogólne funkcjonowanie. Nie możemy na nim oszczędzać, decydować się na półśrodki czy przede wszystkim dobierać rozwiązania, okulary, które nie są dla Nas przeznaczone czy zostały dostosowane w nieodpowiedni sposób. To tak jak z przyjmowaniem lekarstw bez konsultacji z lekarzem na chorobę, którą zdiagnozowaliśmy sami via Google, to duże ryzyko, także radykalnego pogorszenia stanu zdrowia. Jaki z tego wniosek?

Eksperci nie zalecają kupowania okularów na zasadzie – mam problem ze wzrokiem i bez konsultacji z lekarzem okulistą lub optykiem kupię coś w markecie, a może akurat trafię… Z reguły nie trafimy, nawet jeżeli na początku może się wydawać, że jest OK. Pamiętajmy, że wady „korygowane” nieodpowiednio, niewłaściwie dobranymi okularami w dalszej perspektywie czasowej będą jeszcze bardziej się powiększać, będąc źródłem kolejnych problemów.

Zdecydowanie powinniśmy zacząć od wizyty u okulisty, optyka, osoby kompetentnej aby rozpoznać nasze rzeczywiste potrzeby. Najlepszy optyk w Bielsku to taki, który precyzyjnie dobierze odpowiednie szkła do naszej wady, zasygnalizuje także ewentualnie opcje dodatkowe rzetelnie informując o wszystkich za i przeciw. Wydaje się, że możliwość bezpośredniej, osobistej konsultacji, przymierzenia – przede wszystkim wcześniejszego przymierzenia oprawek jest tutaj kluczowa, gdyż nie każde będą po prostu nam pasować i nie w każdych będziemy się czuć dobrze. Czy różnica w cenie pomiędzy oprawkami kupowanymi w sieci a tymi u optyka jest duża. Możemy znaleźć droższe jak i tańsze oprawy, w obu tych miejscach. Więc nie uważamy, że jest to regułą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *