Zmęczone oczy – o czym pamiętać

Zmęczone oczy – dlaczego

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób pracuje na komputerze. Długie godziny spędzane przy ekranie monitora powodują, że nasze oczy szybko się męczą. Zmęczone oczy to niestety coraz powszechniejszy problem, który dotyczy bardzo dużej liczby osób. Niestety wiele osób bagatelizuje zmęczenie oczu i zapomina jak nasze oczy i wzrok są ważne. Zmęczone oczy to także problem, który może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości. Warto wiedzieć, że zmęczone oczy są zazwyczaj bardzo podrażnione, łatwo łzawią co powoduje wysuszenie powierzchni oka a zatem są także szczególnie narażone na różnego rodzaju podrażnienia, infekcje a także bardziej poważne choroby. Jak zatem sobie radzić i co robić, aby nasze oczy nie były zmęczone?

Zmęczone oczy – o czym pamiętać

Po pierwsze, zmęczone oczy w dużej mierze wynikają z faktu, że spędzamy naprawdę długie godziny na pracy przy komputerze. Długie godziny spędzone na wpatrywaniu się w ekran powodują, że nasze oczy są naprawdę wrażliwe. Jak sobie radzić? Przede wszystkim należy robić sobie krótkie przerwy po każdej godziny pracy przy komputerze. Należy oderwać wzrok od komputera i wpatrywać się przez jakiś czas w jakiś odległy punkt. Poza tym, pracując przy komputerze powinniśmy pamiętać o mruganiu. O dziwo, ta naturalna czynność jest niejako zapomniana  w trakcie wpatrywania się w ekran komputera. Mruganie zapewnia odpowiednie nawilżenie oka i sprawia, że nie męczy się tak szybko.

Poza ćwiczeniami warto także pomyśleć o odpowiednich kroplach do oczu. Na rynku znajduje się naprawdę wiele różnego rodzaju kropli, które mogą nam pomóc w przypadku zmęczonych i nadwrażliwych oczu. Oprócz kropli warto także pomyśleć o właściwej diecie lub o suplementacji witaminami, które mają pozytywny wpływ na wzrok. Mowa tutaj głównie o witaminach z grupy B lub takich substancjach jak ryboflawina, luteina czy nawet tiamina. Już po kilku dniach regularnego stosowania z pewnością przekonamy się o ich dobroczynnym wpływie na nasze oczy. Jeśli połączymy te wszystkie metody z pewnością przekonamy się, że nasze oczy nie będą się już tak szybko męczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *