Okulary Bielsko – fachowa pomoc w doborze okularów

Noszenie okularów dawno przestało być postrzegane jako czynność, której należy się wstydzić. Być może dorośli okularnicy w dzieciństwie doświadczyli nieprzyjemności związanych z koniecznością noszenia szkieł korekcyjnych, dziś jednak patrzą na to zupełnie inaczej. Okulary nie tylko umożliwiają poprawne widzenie, ale stały się też modnym gadżetem dopełniającym całości stylizacji. Wiele osób sięga po okulary „zerówki” tylko dlatego, że mają modne oprawki i odmieniają wygląd całej twarzy. Pamiętajmy jednak, że okulary Bielsko będą komfortowe w noszeniu tylko wtedy, gdy zostaną poprawnie dobrane.

Odpowiednia moc soczewek okularowych

W przypadku okularów korekcyjnych najistotniejszą kwestią jest dobór odpowiednich soczewek. Moc soczewki uzależniona jest od rodzaju i głębokości wady wzroku. Badanie wzroku można wykonać w gabinecie okulistycznym, ale również w nowoczesnym salonie optycznym oferującym modne okulary Bielsko, takim jak Opticoon.

Diagnostyka odbywa się obecnie zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych metod, jak i nowoczesnego sprzętu komputerowego. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne określenie głębokości wady, a co za tym idzie – dobór idealnych soczewek okularowych.

Poza mocą soczewek, warto również zwrócić uwagę na zastosowane w nich powłoki. Osoby, które dużo czasu spędzają za kierownicą, pracują przy komputerze czy też w miejscu pracy narażone są na ciągłe zmiany temperatury otoczenia i wilgotności, powinny zastanowić się nad wyborem soczewek z odpowiednią powłoką.

Okulary Bielsko – kolorystyka oprawek

Może się wydawać, że kolor oprawek jest sprawą drugorzędną, bo rzeczywiście o wiele ważniejsze są ich kształt i wielkość. Poza tym wiele osób stawia na kolory klasyczne, uznawane za bezpieczne i pasujące do każdej stylizacji, takie jak czerń, brąz, granat czy szarości. Tymczasem oprawki w złym kolorze mogą sprawić, że cera będzie wyglądała na bladą i zmęczoną. Natomiast oprawki w barwie odpowiedniej dla danego typu kolorystycznego podkreślą kolor tęczówki i sprawią, że twarz będzie wyglądała promiennie.

Okulary a kształt twarzy

Pracownicy salonu optycznego powinni mieć wiedzę na temat tego, jak dobrać oprawki do kształtu twarzy. Oczywiście są klienci, którzy nie chcą słuchać tego typu porad i samodzielnie wybierają odpowiednie okulary, ale w zdecydowanej większości przypadków klienci oczekują, że pracownik salonu zaproponuje kilka modeli, w których jego zdaniem będą wyglądać najkorzystniej.

Wybrane oprawki muszą dobrze przylegać do twarzy, ale nie powinny jej uciskać. Optyk musi zatem odpowiednio zagiąć zauszniki. W niektórych modelach, jeśli zachodzi taka potrzeba, można również wymienić mostek – na węższy, szerszy, bardziej zaokrąglony itp. Dzięki temu okulary Bielsko będą idealnie leżały na nosie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *