Jak wybrać etui – praktyczne porady

Jak wybrać etui – dlaczego to takie ważne

Wybór okularów to bardzo poważna kwestia. Chodzi tutaj nie tylko o okulary korekcyjne, ale także przeciwsłoneczne. Oba rodzaje okularów chronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem i poprawiają jakość widzenia. Wydawać by się mogło, że gdy mamy już za sobą trudną decyzję dotyczącą wyboru okularów pozostałe kwestie jak wybór etui czy zakup podstawowych środków do czyszczenia okularów to nieskomplikowane kwestie. Nie jest to jednak prawda. Pytanie jak wybrać etui należy potraktować równie poważnie jak kwestię wyboru okularów. Przecież to właśnie w etui będziemy przechowywać nasze okulary. Nie chcemy przecież, aby okulary zostały zniszczone lub uszkodzone. Etui ma nam pomóc w łatwym i bezpiecznym przechowywaniu i transportowaniu okularów. Należy więc zastanowić się nad kilkoma rzeczami zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego rodzaju etui.

Jak wybrać etui – praktyczne porady

Decydując się na zakup etui należy sobie zadać kilka podstawowych pytań. Po pierwsze musimy się poważnie zastanowić jak będziemy używać etui. Czy etui będziemy tylko przechowywać na biurku, w bezpiecznym miejscu na półce i ma nam służyć tylko w przechowywaniu okularów na noc? Czy być może chcemy nosić okulary w torebce do pracy lub mamy zamiar używać etui jako miejsca przechowania okularów w trakcie dłuższej podróży, w plecaku lub walizce? Są to bardzo ważne pytania, które pomogą nam określić z jakiego materiału ma być wykonane etui. W przypadku domowego użytku wystarczy nam miękkie etui, natomiast jeśli chcemy je zabierać ze sobą musimy bardziej zadbać o zabezpieczenie okularów i zdecydować się na twarde etui z bardziej odpornego materiału.

Kolejne ważne pytania to rozmiar etui i jakość wykonania. Musimy dostosować rozmiar etui do wielkości okularów. Zbyt duże spowoduje, ze okulary będą dosłownie latać w opakowaniu i będą narażone na uszkodzenia mechaniczne, a zbyt małe może zdeformować oprawki. Podobnie z kwestią wykonania. Etui musi być łatwe w otwieraniu i zamykaniu. Nie chcemy by zamknięcie się zacięło lub całkiem zniszczyło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *