Soczewki wielkie oczy – sposób na przyciągnięcie uwagi

Soczewki wielkie oczy – co to jest

Soczewki kontaktowe już dawno przestały być tylko elementem służącym do korekty wzroku. Znamy popularność soczewek zmieniających kolor tęczówki, które mają szerokie zastosowanie w tworzeniu charakteryzacji, ale również niecodziennych stylizacji zwykłych ludzi. Obecnie popularność zyskują tak zwane wielkie oczy z angielskiego big eyes. Co to takiego? Soczewki wielkie oczy to soczewki kontaktowe pochodzące z Japonii, które charakteryzują się większą powierzchnią niż normalne soczewki, a co za tym idzie optycznie powiększają oczy. Soczewki występują w bogatej gamie rodzajów i oferują różne rodzaje efektów poza powiększeniem oczu. Bez problemu można je nabyć przez internet. Co ciekawe, niektóre sklepy optyczne mają w swojej ofercie oprócz standardowych soczewek korygujących również soczewki wielkie oczy.

Soczewki wielkie oczy – efekty

Na jakie efekty możemy liczyć zakładając soczewki wielkie oczy. Dzięki swojej wielkości (standardowe soczewki to 11 mm a wielkie oczy to 14 mm) pierwszym efektem jest znaczne optyczne powiększenie oczu. Poza tym bogata gama kolorystyczna zapewnia głębię spojrzenia i wyrazistość. Takie soczewki zapewnią ten błysk w oku, który ma to coś i niewątpliwie przyciąga. Tego typu soczewki gwarantują więc większą atrakcyjność i oryginalność. Poza tym soczewki tego typu oferują niestandardowe kolory i zabawę z standardowym wizerunkiem.

Soczewki wielkie oczy – bezpieczeństwo

Przed zdecydowaniem się na zakup soczewek należy sprawdzić u okulisty czy nie mamy przeciwwskazań przed ich noszeniem. Niektóre osoby z powodu chorób oka lub jego budowy nie mogą w ogóle nosić soczewek. Jeśli nie mamy żadnych okulistycznych przeciwwskazań wielkie oczy są zupełnie bezpieczne dla zdrowia. Należy oczywiście pamiętać o standardowej higienie oka w przypadku noszenia soczewek, o odpowiedniej pielęgnacji soczewek i płynach do czyszczenia. Ważna jest również jakość zakupionego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *