Salon optyczny

Nowoczesny salon optyczny – charakterystyka

Współczesne salony optyczne nadal pełnią te same funkcje, co zakłady znane sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Mianowicie zajmują się doborem i sprzedażą okularów korekcyjnych, czyli realizują recepty na okulary, wydane przez lekarzy okulistów. Jednak nowoczesny salon optyczny pełni także szereg innych funkcji.

Komputerowe badanie wzroku

nowoczesny salon optycznyNowoczesne salony optyczne dysponują sprzętem komputerowym, który umożliwia wykonywanie badań wzroku. Badanie jest szybkie, bezbolesne i bardzo dokładne. Jego wynik jasno wskazuje, czy dana osoba musi nosić okulary korekcyjne, a jeśli tak, to o jakiej mocy. Nie ma zatem konieczności umawiania się na konsultację okulistyczną. Ponadto nowoczesny salon optyczny (zobacz Opticoon) nie pobiera opłaty za badanie, jeśli pacjent decyduje się na zakup okularów. Oczywiście w niektórych przypadkach można je zastąpić soczewkami, które znajdują się w asortymencie współczesnych salonów optycznych, podobnie zresztą jak szereg akcesoriów do okularów (łańcuszki, sznurki, woreczki itp.).

Salon optyczny a modne okulary przeciwsłoneczne

Nowoczesny salon optyczny interesuje się modą. Zwraca uwagę na trendy z wybiegów największych domów mody. Domy mody zajmują się bowiem nie tylko projektowaniem ubrań, ale i dodatków, które stanowią dopełnienie mniej lub bardziej luksusowych stylizacji.

Modne kształty i kolory oprawek okularów przeciwsłonecznych to jeszcze nie wszystko. Nowoczesny salon optyczny interesuje się także markami. Oferuje produkty, które znajdują uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. Stawia na produkty Solano, Ray-ban i wielu innych popularnych dzisiaj marek.

Podejście do klienta, przyjazna atmosfera

Przestronne, jasne wnętrza, nowoczesne meble i bardzo miła obsługa – w ten sposób da się scharakteryzować wiele współczesnych salonów optycznych. Dziś nie chodzi tylko o to, by zrealizować receptę. Chodzi o to, by klient poczuł się w salonie dobrze, by zauważył, że pracownicy salonu rzeczywiście chcą mu pomóc rozwiązać problem i starają się dobrać okulary, w których będzie wyglądał najlepiej.

W nowoczesnym salonie optycznym klient może wygodnie usiąść, zastanowić się, przymierzyć tyle okularów, ile tylko uzna za stosowne. Może się dowoli przeglądać w lustrach i innych szklanych powierzchniach, których w salonach optycznych nie brakuje. W każdej chwili może liczyć na pomoc i radę pracowników salonu, którzy powinni wyczuć jego nastrój, domyśleć się, czy klient oczekuje pomocy, czy też nie znosi, gdy ktoś próbuje go „na siłę „ obsługiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *