Salon optyczny

Jak powinien funkcjonować nowoczesny salon optyczny?

Salony optyczne od lat pełnią tę samą funkcję – realizują recepty na okulary, zajmują się sprzedażą okularów i innych akcesoriów optycznych oraz ich naprawą. Jednak współczesny, nowoczesny salon optyczny to znacznie więcej niż sprzedaż szkieł korekcyjnych.

Przestronne wnętrza i przyjazna atmosfera

W salonach optycznych ważną rolę odgrywają miejsca siedzące oraz lustra. Nie wszyscy klienci od razu decydują się na konkretne oprawki. Niektórzy muszą przymierzyć wiele sztuk, zanim dokonają wyboru najlepszych. Niekiedy trwa to naprawdę długo. Warto zatem, by klient mógł wygodnie usiąść, zastanowić się, spokojnie przymierzyć wybrane okulary i obejrzeć się z każdej strony.

Nowoczesny salon optyczny, oprócz luster, posiada wiele przeszklonych powierzchni. Daje to wrażenie luksusu, elegancji, a jednocześnie czystości i piękna.

Komputerowe badania wzroku

Trudno wyobrazić sobie, by nowoczesny salon optyczny, np. Opticoon nie oferował możliwości wykonania badania wzroku. Podczas takiego badania wykorzystywane są zarówno tradycyjne metody, jakimi diagnozuje się wady wzroku, jak i specjalistyczne komputery. Do wykonania badania niezbędne jest istnienie osobnego stanowiska, a najlepiej gabinetu, w którym pacjent będzie miał zapewnioną intymną atmosferę. Nowoczesne salony optyczne tego rodzaju badania wykonują za darmo, pod warunkiem, że pacjent dokona zakupu okularów lub soczewek.

Salon optyczny i jego asortyment

Wymagania klientów są dziś znacznie wyższe niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego jakość oferowanych produktów również musi być wysoka. Klienci muszą mieć wybór. Cenią salony optyczne, w których naprawdę jest z czego wybierać. Mile widziane jest również, by salon optyczny oferował produkty markowe. Coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem markowych okularów i dobrze, gdy może dokonać wyboru na miejscu. Oczywiście markowe okulary można kupić w Internecie, ale nie zawsze jest to zakup trafiony.

W asortymencie nowoczesnego salonu optycznego powinny znaleźć się zarówno okulary korekcyjne (w tym okulary dla dzieci), jak i soczewki kontaktowe i płyny do ich pielęgnacji. Salon optyczny powinien oferować również okulary przeciwsłoneczne, etui, smycze i łańcuszki, ściereczki i płyny do czyszczenia okularów.

Podejście do klienta, umiejętność nawiązania kontaktu

Klienci są różni. Jedni nie znoszą, gdy ktoś próbuje im doradzać, inni zaś oczekują pomocy. Pracownicy salonu optycznego powinni umieć wyczuć nastroje klientów i odpowiednio się do nich ustosunkować. Bardzo ważną grupę klientów stanowią dzieci, które zwykle nie są chętne do noszenia okularów. Nowoczesny salon optyczny potrafi w sposób zrozumiały wyjaśnić czemu ma służyć noszenie okularów, zachęcić młodego człowieka do założenia takich oprawek, które będą mu się podobały, jak i wytłumaczyć, jak należy o nie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *