Popularne kolory – nowoczesne okulary

Popularne kolory czyli jakie

koloryKażdy z nas lubi zabawę kolorem. Nie ma w tym dziwnego jako, że kolor odgrywa naprawdę bardzo dużą rolę w tym jak się czujemy, jak się zachowujemy czy po prostu w tym jak reaguje nasze ciało. Popularne kolory takie jak na przykład pomarańczowy znane są z tego że mają naprawdę bardzo ciekawy sposób oddziaływania. W przypadku wspominanego koloru pomarańczowego najważniejsze będzie tutaj to, że kolor ten jest znany z tego, ze wzmaga apetyt i sprawia, że chce nam się po prostu jeść. Nie dziwi zatem fakt, ze tego typu kolor jest często używany w przypadku tworzenia wystroju wnętrz restauracji czy pubów z ofertą jedzeniową.

Popularne kolory zależą przede wszystkim od rodzaju biznesu o którym mowa. W branży gastronomicznej popularny będzie pomarańcz, ale już na przykład  w branży okulistycznej będą to najprawdopodobniej zupełnie inne kolory. Okulistyka i okulary mają oczywiście szereg bardzo różnych trendów, co więcej trendy te bardzo często się zmieniają. W praktyce oznacza to, że nie ma jednej linii kolorów, która będzie po prostu zawsze popularna. Mamy jednak szereg kolorów, w których liczą się także takie elementy jak drobne błyszczące wstawki czy siła kontrastu lub formy. Popularne kolory w okulistyce będą tutaj także zależeć od tego o czym mówimy, czy będzie nam chodzić o profesjonalne okulary korekcyjne czy tez o modne okulary przeciwsłoneczne.

Nowoczesne design i styl okularów

W przypadku okularów korekcyjnych popularne kolory to ciągle kolory, które są w pewien sposób neutralne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w przypadku okularów korygujących wzrok wiele osób nie chce po prostu zwracać na nie uwagi. Chodzi tutaj o to aby wybrać okulary, które nie będą się rzucać w oczy i nie będą zwracać uwagi na to, że dana osoba je nosi, a więc, że ma wadę wzroku. Oczywiście takie popularne kolory jak brązy, szarości czy kolor biały to nie jedyny wybór. Branża cały czas się zmienia i to co było popularne wczoraj już dzisiaj może odejść do przysłowiowego lamusa. Inna kwestią jest natomiast popularność kolorów w przypadku okularów przeciwsłonecznych – tutaj mamy znacznie szersze pole do popisu i możemy faktycznie wykorzystać wiele różnych barw, często tych bardzo rzucających się w oczy lub tych, które są ze sobą mocno kontrastujące. Takie niebanalne połączenie to trend w ostatnich latach. Finalny wybór będzie tutaj oczywiście zależeć tylko i wyłącznie od nas – należy jednak pamiętać, że podążanie za trendami nie mus być złe, byle tylko nie podążać za nimi na ślepo i bez myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *