Oprawki okularowe – jak wybrać materiał

Oprawki okularowe – dostępne materiały

Wybierając okulary korekcyjne większość osób dokładnie analizuje dostępne szkła, ich rodzaje oraz parametry techniczne. Ważny jest przecież nasz wzrok i jego dobro, a szkła mają nam je zapewnić. Niestety wiele osób zapomina, że dobrze dobrane okulary to również oprawki. Nie chodzi tutaj tylko o ich kształt, który nie przeszkadza i umożliwia komfortowe noszenie okularów przez cały dzień. Ważny jest również materiał, z którego okulary są wykonane. Trzy główne materiały używane do produkcji oprawek okularowych to plastik, stal nierdzewna i tytan. Czym się charakteryzują poszczególne materiały i na co zwrócić uwagę wybierając oprawki okularowe?

Oprawki okularowe – plastik, metal czy tytan?

Współczesne oprawki okularowe to najczęściej plastik, stal nierdzewna i tytan (zobacz więcej na www.) Plastik to przede wszystkim połączenie średniej trwałości i sprężystości, która zapewnia dostosowanie się do kształtu twarzy. Gdy decydujemy się na okazyjne noszenie okularów plastikowe oprawki będą idealnym rozwiązaniem. W przypadku dłuższego użytkowania plastik może okazać się podatny na uszkodzenia i w konsekwencji nietrwały. Kolejna możliwość to stal nierdzewna, która zapewnia znacznie dłuższą trwałość użytkowania. Współczesne stopy wykorzystujące stal nierdzewną zapewniają twardość i wytrzymałość. Oprawki ze stali nierdzewnej są również antyalergiczne. Najczęściej ze względu na specyfikę materiału będą jednak cienkie. Tytan to już wyższa półka a co za tym idzie wyższa cena. Tytanowe oprawki zapewniają wytrzymałość, hipoalergiczność i tak ważną w przypadku oprawek lekkość.

Oprawki okularowe – dostosowanie do potrzeb

Wybierając oprawki okularowe należy przede wszystkim dostosować je do własnych potrzeb. Gdy wiemy jak często będziemy nosić okulary możemy zacząć analizować poszczególne materiały, tak aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania. Standardowo w przypadku oprawek okularowych ważnymi czynnikami do rozważenia są lekkość, wytrzymałość ale również design. Nie wszystkie opisane wyżej materiały można dowolnie kształtować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *