Okulary korekcyjne progresywne

Dla kogo okulary korekcyjne progresywne?

Korygowanie wad wzroku odbywa się przy pomocy okularów bądź soczewek kontaktowych. Trudno jednoznacznie stwierdzić, która metoda jest lepsza – obie mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Zwolennicy soczewek mówią m.in. o estetycznym wyglądzie, swobodzie i bezpieczeństwie użytkowania. Z kolei częstym argumentem zwolenników okularów korekcyjnych jest ten, mówiący o możliwości wyposażenia soczewek okularowych w dodatkowe powłoki i funkcjonalności. Doskonałym przykładem są tutaj okulary korekcyjne progresywne.

Wiek pacjenta a poprawne widzenie

okulary progresywneProces starzenia się człowieka nie obejmuje wyłącznie wybranych partii ciała czy narządów wewnętrznych. Wraz z upływem lat zachodzą zmiany w ludzkim wyglądzie, spada sprawność fizyczna, a wielu przypadkach pogarsza się także widzenie.

Po czterdziestym roku życia wiele osób zaczyna zauważać, że ma problem z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości. Patrzenie w dal nadal nie przysparza trudności, jednak czytanie staje się męczące. Osoby te udają się zatem do poradni okulistycznej lub salonu optycznego wykonującego badania wzroku (zobacz Opticoon) i kupują okulary „do czytania”. Noszą je tylko wtedy, gdy muszą coś przeczytać – książkę, gazetę, druk na opakowaniach lekarstw czy kosmetyków. Zwykle używają okularów w domu, bo poza domem musieliby je na przemian zakładać i zdejmować, bowiem takie soczewki nie nadają się do patrzenia w dal.

Rozwiązaniem problemu są okulary korekcyjne progresywne. Można je nosić przez cały czas i w każdej sytuacji – zarówno podczas spaceru po mieście, jak i lektury ulubionego czasopisma.

Jak działają okulary korekcyjne progresywne?

Soczewki w okularach progresywnych mają specjalną konstrukcję. Ich moc optyczna zmienia się płynnie pomiędzy dolną, a górną częścią soczewki. Góra część zapewnia korekcję do dali, a dolna do bliży, zatem okulary doskonale spełniają swoją funkcję niezależnie od tego, czy patrzymy w dal, czy skupiamy się na przedmiotach usytuowanych w niedalekiej odległości. Osoby noszące tego typu okulary nie mają również trudności z ostrym widzeniem w odległości pośredniej.

Okulary korekcyjne progresywne – wygoda i oszczędność

Noszenie okularów progresywnych zapewnia poprawne widzenie w każdej sytuacji. Nie zachodzi potrzeba naprzemiennego zdejmowania i zakładania okularów, w zależności od tego, jakie zadania wykonujemy w danej chwili i na co patrzymy. Nie trzeba również nosić przy sobie dwóch par okularów i zmieniać ich w ciągu dnia. Zakup jednej pary okularów korekcyjnych z soczewkami progresywnymi jest też znacznie tańszy, aniżeli kupno dwóch par do różnych zastosowań. Ponadto w salonach optycznych znajdziemy szeroki wybór okularów progresywnych w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *