Okulary korekcyjne Bielsko

Jak często należy zmieniać okulary korekcyjne Bielsko?

Okulary korekcyjne, jak sama nazwa wskazuje, służą do korekcji wad wzroku. Niektóre wady, takie jak zez, da się usunąć, choć oczywiście nie w każdym przypadku. Niemiej jednak dochodzi do takich sytuacji, że noszenie okularów nie jest już konieczne. Zdecydowanie częściej bywa jednak tak, że wada wzroku jest na tyle głęboka, że bez okularów korekcyjnych pacjent nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zatem każdego dnia zakłada okulary albo soczewki kontaktowe. Powstaje jednak pytanie, jak często należy zmieniać okulary korekcyjne Bielsko?

Noszenie uszkodzonych okularów korekcyjnych nie jest dobrym pomysłem

Okulary korekcyjneOkulary korekcyjne są przedmiotem użytkowanym niezwykle intensywnie, dlatego warto wybrać oprawki i soczewki okularowe wykonane z materiałów wysokiej jakości. Solidnie wykonane okulary są odporne na uszkodzenia, co oczywiście nie oznacza, że nie należy o nie dbać. Okulary powinny być przechowywane w przeznaczonym do tego etui, w miejscach, z których nie mogą spać. Nie należy ich nosić luzem w kieszeni czy torebce, bowiem mogą się porysować. Nie należy ich także wystawiać na ostre słońce, czyli np. pozostawiać za szybą samochodu.

Jeśli jednak, mimo ogromnej dbałości, okulary korekcyjne Bielsko ulegną uszkodzeniu, przychodzi czas na ich wymianę. Noszenie połamanych okularów jest po prostu niemożliwe, zaś noszenie pękniętych może stanowić zagrożenie dla ich właściciela. W czasie intensywnego ruchu odłamki mogą się przesunąć i uszkodzić skórę, albo narząd wzroku. Problemem są także porysowane szkła, gdyż utrudniają poprawne widzenie. Noszenie porysowanych okularów jest wysoce niekomfortowe, męczące i nie wpływa dobrze na kondycję narządu wzroku.

Okulary korekcyjne Bielsko na receptę

Okulary BielskoReceptę na okulary korekcyjne Bielsko wystawia lekarz okulista, który bada głębokość wady wzroku. Oczywiście takie badanie można też wykonać w nowoczesnym salonie optycznym. Najczęściej, jeśli pacjent decyduje się na wykupienie okularów w tym samym salonie, za badanie nie płaci.

Moc soczewki musi odpowiadać głębokości wady. Dobrze dobrane okulary umożliwią poprawne widzenie, jednak z czasem, mimo noszenia okularów, widzenie może się pogorszyć. To oznacza, że wada się pogłębia i konieczna jest wymiana okularów. Najczęściej pacjenci zgłaszają się na badanie dopiero wówczas, gdy dostrzegają znaczną różnicę pomiędzy tym, jak widzieli tuż po zakupie okularów, a tym, jak widzą teraz. Tymczasem do okulisty należy chodzić znacznie częściej. Tylko okulista jest w stanie ocenić, czy okulary, które aktualnie nosimy, nadal dobrze spełniają swoją rolę, czy też należy je wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *