Okulary filmowe – poznaj trendy

Okulary filmowe – przykłady

Okulary to niewątpliwie ciekawy element stylizacji, który jeśli odpowiednio dobrany potrafi zdziałać cuda i uczynić nawet najbardziej prostą stylizację ciekawą. Chodzi tutaj nie tylko o okulary przeciwsłoneczne, które z pewnością przyciągają wzrok, ale także o zwykłe okulary korekcyjne lub okulary zerówki. Okulary, które oryginalne były stworzone po to, aby zasłonić wzrok dawnych sędziów i ukryć ich emocje mogą pełnić naprawdę wiele funkcji, które znacznie się od siebie różnią.

Okulary przeciwsłoneczne faktycznie mogą skutecznie zasłaniać wzrok i pomóc osobie je noszącej w ukryciu emocji, intencji ale także kierunku w którym patrzą. W ten sposób okulary mogą służyć do zyskania oczywistej przewagi nad rozmówcą, który nie ma okularów. Nie mogąc odczytać wyrazu oczu czy mimiki twarzy osoby noszącej okulary, osoba bez okularów ma utrudniony kontakt i nie może tak łatwo rozszyfrować intencji rozmówcy. Poza ukryciem emocji i intencji okulary są zawsze pewnego rodzaju demonstracją. W zależności od wybranego modelu czy koloru możemy na przykład pokazywać naszą przynależność do jakiejś grupy czy subkultury lub wyrażać poparcie czy sprzeciw wobec różnych spraw.

Ciekawym przykładem pod różnymi względami są okulary filmowe.

Okulary filmowe, to konkretne modele okularów (najczęściej przeciwsłonecznych ale nie tylko), które weszły na stałe do kanonu mody pod wpływem popularności bohaterów filmowych, którzy je nosili. Wystarczy wymienić tylko kilku bohaterów i nieodłącznie wyobrażamy ich sobie w okularach. Pomyślmy tylko o parze bohaterów z Blues Brothers, o Maverick’u z Top Gun czy Leonie Zawodowcu lub o Człowieku z blizną. Każdy z tych bohaterów nosił konkretny model okularów, bez którego tak naprawdę nie możemy sobie już wyobrazić tej postaci. Okulary to nieodłączny element stroju tych bohaterów, ale także charakteru i osobowości. Co ciekawe, okulary filmowe wyszły z planów filmowych i na stałe znalazły swoje miejsce w kulturze i modzie ulicznej.

Okulary filmowe a moda uliczna

Również dzisiaj modele okularów znane z filmów są spotykane na co dzień. Wystarczy tylko przejść się po ulicach nawet mniejszych miast i możemy spotkać wiele osób noszących słynne aviatory czy wayfarery. Modele znane z planów filmowych ciągle cieszą się wielką popularnością i mogą naprawdę przyciągać uwagę i urozmaicać codzienne stylizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *