Nowoczesne okulary półramkowe

Okulary z niepełnymi ramkami to idealna propozycja dla osób lubiących oryginalność, a jednocześnie wiernych idei minimalizmu. Takie egzotyczne połączenie jest możliwe, bo mimo że okulary półramkowe charakteryzują proste formy, to paradoksalnie właśnie ta prostota zapewnia im nietypowy design. Okulary półramkowe to nowoczesny, a jednocześnie na tyle uniwersalny dodatek do stylizacji, że najchętniej sięgają po niego pewni siebie, eleganccy mężczyźni, którzy przywiązują dużą wagę do wyglądu i jakości kupowanych przez siebie przedmiotów.

Lekkie okulary z niepełną oprawą

Okulary półramkowe są komfortowe w noszeniu, ponieważ nie dość, że nie posiadają pełnej oprawy (dolną część soczewki okala cienka żyłka), to zwykle przyjmują niewielkie rozmiary. Zdecydowanie nie są to toporne, ciężkie okulary zakrywające pół twarzy. Okulary półoprawkowe posiadają szerszą górną część oprawki i to właśnie na niej skupia się uwaga rozmówcy. Górna część może być delikatna, jak i nieco bardziej rozbudowana i wyciągnięta ku górze na wzór „kociego oka”. Natomiast dolna część oprawek jest niemal niewidoczna, tym bardziej, jeśli nie mówimy o okularach przeciwsłonecznych, a o okularach korekcyjnych z bezbarwną soczewką.

Okulary półramkowe – wysoka jakość i niebanalny design

Klienci, którzy dotychczas nie mieli styczności z okularami półramkowymi, obawiają się, czy tego typu produkty są równie wytrzymałe, jak okulary z klasycznymi, pełnymi oprawkami. Producenci okularów zapewniają, że nie ma się czegoś obawiać, ponieważ dolna krawędź soczewki nie jest zupełnie odsłonięta, a otoczona cienką żyłką, która zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i zapewnia stabilność. Żyłka jest tak cienka, że niemal niewidoczna, ale doskonale spełnia swoją funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *