Najpopularniejsze kolory soczewek w okularach przeciwsłonecznych

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne wyposażone są nie tylko w przyciemniane soczewki, ale przede wszystkim w wysoki filtr UV. Ponadto wykonane są z materiałów, które umożliwiają długotrwałe i bezpieczne korzystanie z okularów, a zatem wyróżniają się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku okularów przeciwsłonecznych ogromne znaczenie ma także ich wygląd, ponieważ są gadżetem, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie stanowi modny dodatek do stylizacji.

Klasyczne kolory soczewek okularowych

Jeżeli mowa o modzie i wiosenno-letnich stylizacjach, nieco uwagi należy poświęcić kolorystyce soczewek okularowych. Najchętniej sięgamy po okulary w klasycznych kolorach, a wiec czerni, szarościach i brązach. Szare soczewki są uniwersalne, odpowiednie na co dzień, pasują do każdego typu kolorystycznego. Ponadto nie zmieniają widzianych kolorów i zachowują rzeczywisty kontrast.

Z kolei soczewki w kolorze brązowym wyostrzają ostrość widzenia i kontrast, dlatego są idealne dla osób posiadających wrażliwe oczy. Brąz lekko łagodzi kolory, które w środku upalnego, słonecznego dnia wręcz zmuszają do mrużenia oczu i uciekania wzrokiem.

Inne popularne kolory soczewek

W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się również soczewki w odcieniach zieleni, żółci i pomarańczy, soczewki granatowe i niebieskie, a także wszelkiego rodzaju róże i fiolety. Soczewki zielone poprawiają jakość widzenia w trakcie słabego nasłonecznienia, dlatego polecane są również jesienią czy zimą. Z kolei soczewki żółte i pomarańczowe częściej spotkamy zimą (idealne dla miłośników sportów zimowych), aniżeli latem, aczkolwiek energetyzujące barwy modne są przez cały rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *