Najpopularniejsze kolory soczewek w okularach przeciwsłonecznych

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne wyposażone są nie tylko w przyciemniane soczewki, ale przede wszystkim w wysoki filtr UV. Ponadto wykonane są z materiałów, które umożliwiają długotrwałe i bezpieczne korzystanie z okularów, a zatem wyróżniają się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku okularów przeciwsłonecznych ogromne znaczenie ma także ich wygląd, ponieważ są gadżetem, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie stanowi modny dodatek do stylizacji.

Klasyczne kolory soczewek okularowych

Jeżeli mowa o modzie i wiosenno-letnich stylizacjach, nieco uwagi należy poświęcić kolorystyce soczewek okularowych. Najchętniej sięgamy po okulary w klasycznych kolorach, a wiec czerni, szarościach i brązach. Szare soczewki są uniwersalne, odpowiednie na co dzień, pasują do każdego typu kolorystycznego. Ponadto nie zmieniają widzianych kolorów i zachowują rzeczywisty kontrast.

Z kolei soczewki w kolorze brązowym wyostrzają ostrość widzenia i kontrast, dlatego są idealne dla osób posiadających wrażliwe oczy. Brąz lekko łagodzi kolory, które w środku upalnego, słonecznego dnia wręcz zmuszają do mrużenia oczu i uciekania wzrokiem.

Inne popularne kolory soczewek

W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się również soczewki w odcieniach zieleni, żółci i pomarańczy, soczewki granatowe i niebieskie, a także wszelkiego rodzaju róże i fiolety. Soczewki zielone poprawiają jakość widzenia w trakcie słabego nasłonecznienia, dlatego polecane są również jesienią czy zimą. Z kolei soczewki żółte i pomarańczowe częściej spotkamy zimą (idealne dla miłośników sportów zimowych), aniżeli latem, aczkolwiek energetyzujące barwy modne są przez cały rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *