Marka Ray-Ban

Marka Ray-Ban jako czołowy producent okularów na świecie

Impulsywny zakup okularów przeciwsłonecznych na lokalnym bazarze nie jest dobrym pomysłem. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie optycznym lub na jego stronie internetowej i wybór okularów dobrej jakości, z wysokim filtrem UV. Salony optyczne sprzedają okulary różnych marek, w tym największych światowych producentów. Należy do nich m.in. marka Ray-Ban.

Krótka historia firmy Ray-Ban

Pierwszy produkt marki Ray-Ban powstał w 1936 roku. Były to okulary z zielonymi soczewkami. Marka została zarejestrowana rok później przez firmę Bausch&Lomb. Pierwsze lata działalności upłynęły pod znakiem tworzenia okularów dla pilotów i osób uprawiających rozmaite dyscypliny sportowe. Marka Ray-Ban stopniowo stawała się czołowym producentem sportowych okularów, choć z biegiem czasu równie chętnie sięgali po nie przedstawiciele innych zawodów. Firma Bausch&Lomb sprzedała markę Ray-Ban pod koniec lat 90. XX wieku włoskiemu przedsiębiorstwu Luxottica Group. Od tamtej pory popularność okularów tej marki nie maleje.

Marka Ray-Ban – najsłynniejsze modele okularów

Firma stworzyła wiele modeli okularów, które zostały spopularyzowane na całym świecie. Początkowo były to oprawki typowo męskie, lecz od 1958 roku produkowano także okulary dla pań. Do wciąż bardzo popularnych modeli należą uwielbiany Aviator oraz klasyczny Wayfarer. Warto wspomnieć także o modelu Caravan, Clumbmaster czy Olympian. Z biegiem lat marka Ray-Ban wypuszczała na rynek coraz to ciekawsze modele okularów, systematycznie wzrastała także skala produkcji.

Kto nosił okulary marki Ray-Ban?

Model Wayferer zasłynął na planie filmu „Śniadanie u Tiffaniego” – wówczas okulary stały się popularne w świecie kina a także wśród gwiazd sceny muzycznej. Konkretne modele nosiły takie gwiazdy dużego ekranu, jak Audrey Hepburn czy Tom Cruise. Twórcy i wykonawcy muzyki równie chętnie zaopatrywali się w modne oprawki. Do gwiazd noszących Ray-Bany należeli m.in. Bob Dylan, Michael Jackson czy George Michael. Dziś na modne markowe okulary może pozwolić sobie niemal każdy. W dobie Internetu dostęp do nich jest znacznie ułatwiony. Marka Ray-Ban ma dużą konkurencję, a mimo to jakość produkowanych przez nią okularów wciąż jest świetna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *