Kosmetyka okularów

Jak dbać o swoje okulary

Czyszczenie oraz przechowywanie okularów jest bardzo ważne. Dzięki temu nasze okulary będą długo nam służyły i nie zniszczą się. Ponadto zakup porządnych okularów to dość duży wypadek, dlatego warto zapoznać się z radami, jak można ustrzec się przed ich zarysowaniem i zniszczeniem. Kosmetyka okularów nie jest skomplikowana, ale wymaga przestrzegania kilku reguł.

Jak zatem wygląda odpowiednia kosmetyka i czyszczenie okularów.

Okulary w domu powinniśmy przemywać letnią wodą z dodatkiem dosłownie kropli detergentu. Będąc poza domem warto nosić ze sobą specjalną ściereczkę wykonaną z mikrofibry, którą zresztą dostaniemy przy zakupie swoich nowych okularów. Warto przed użyciem ją wytrzepać z wszelkiego kurzu oraz pyłu. Dobre są także specjalne spraye, które nabędziemy w sklepie, przeznaczone do oczyszczania szkieł. Nie powinniśmy natomiast przecierać okularów papierem, czy chusteczkami, ponieważ mogą one swoją twardością porysować szkła. Niewskazane jest także oczyszczanie okularów nawilżonymi chusteczkami, gdyż zwykle zawierają balsam w składzie. Nie należy także stosować silnych środków i detergentów w dużych ilościach, gdyż z oczywistych względów mogą tylko uszkodzić okulary. W przypadku kiedy okulary są bardzo mocno zabrudzone warto zlecić czyszczenie fachowcy, z pewnością ich nie uszkodzi, a doskonale wyczyści zanieczyszczenia.

Odpowiednia kosmetyka okularów to także właściwe ich przechowywanie.

Powinniśmy być w posiadaniu specjalnego etui, którego wnętrze wyścielone jest mikrofibrą. Dzięki niemu okulary będą bezpieczne i na pewno nie zarysują się. Należy zwracać uwagę przy wkładaniu i wyciąganiu okularów, żeby chwytać za ich mostek pośrodku, nie zaś za szkła, gdyż od razu zabrudzimy je odciskami. Okularów z pewnością nie powinniśmy wrzucać do torebki luzem, ani umieszczać w etui soczewkami do dołu. Okulary także nie lubią zbyt wysokich, jak i zbyt niskich temperatur. Mogą bowiem uszkodzić ich struktur i okulary długo nam nie posłużą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *