Kolorowe soczewki kontaktowe

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Są osoby, które nie lubią siebie w żadnych okularach i są w stanie nosić je jedynie w domowym zaciszu. Kiedy wychodzą z domu, zakładają soczewki kontaktowe. Poza tym uważają, że noszenie soczewek, w przeciwieństwie do wciąż zsuwających się oprawek okularowych, jest bardzo komfortowe i bezpieczne. Ale czy kolorowe soczewki kontaktowe są równie bezpieczne?

Błyskawiczna zmiana koloru oczu

kolorowe soczewkiO ile zmiany naturalnego koloru włosów (zwłaszcza wśród pań) nikogo już nie dziwią, o tyle zmiany koloru oczu budzą spore emocje. Osoba, która nagle zaczyna nosić kolorowe soczewki kontaktowe, których barwa mocno odbiega od jej naturalnego koloru oczu, wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas.

Kolorowe soczewki umożliwiają błyskawiczną zmianę koloru oczu. Niewiele osób nosi je na co dzień tylko dlatego, że nie lubi barwy swoich oczu, choć oczywiście zdarzają się i takie przypadki. Częściej nosimy je po to, by podbić barwę oka i sprawić, by tęczówka stała się bardziej wyrazista. Niekiedy chcemy też w ten sposób ukryć jakąś drobną wadę, np. plamki na tęczówce czy też fakt, że nasze oczy mają różne kolory (heterochromię).

Kolorowe soczewki kontaktowe sprawdzają się także w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas tworzenia kreacji aktorskich, przygotowywania stylizacji na bal maskowy i wiele innych.

Użytkowanie kolorowych soczewek kontaktowych

Soczewki kolorowe, podobnie jak te, które służą do korygowania wad wzroku, muszą być wykorzystywane zgodnie z zalecaniami producenta. Jeśli są to soczewki jednodniowe, nie zakładamy ich ponownie. Jeśli mogą służyć przez dłuży czas, nie przekraczamy terminu ważności. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja samych soczewek, jak i naszych oczu. Soczewki przechowujemy w przeznaczonych do tego pojemnikach, ponadto używamy zakupionych w sprawdzonym salonie optycznych płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne

Przestrzeganie powyższych zasad daje pewność, że użytkowanie kolorowych soczewek będzie bezpieczne. Oczywiście istotna jest także jakość samego produktu. Lepiej nie kupować soczewek z niesprawdzonych źródeł. Lepszym pomysłem będzie wybór soczewek w salonie optycznym, w którym specjalista pomoże dobrać odpowiedni produkt. Tego typu soczewki mogą nosić również osoby z wadami wzroku, jednak wymaga to indywidualnych ustaleń z pracownikiem salonu optycznego.

Stosowanie się podczas użytkowania soczewek do zaleceń ich producenta oraz specjalisty z dziedziny okulistyki daje pewność, że nasze oczy będą bezpieczne, a ich walory estetyczne odpowiednio wyeksponowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *