Jazda nocą – specjalne okulary

Jazda nocą – możliwe problemy

Coraz więcej kierowców skarży się na kłopoty w czasie jazdy nocą. Faktem jest, że jazda samochodem nocą przysparza wielu problemów. Według badań statystycznych to najczęściej mężczyźni po 45 roku życia i kobiety po 35 najczęściej skarżą się na problemy wynikające z jazdy nocą. Do typowych problemów związanych z nocną jazdą samochodem należą przede wszystkim: problem z widocznością, oślepiające błyski płynące głównie ze świateł innych mijanych samochodów, a także problem z kontrastem. Dodatkowo jazda nocą zdecydowanie bardziej się komplikuje w przypadku złych warunków pogodowych. Chodzi tutaj głównie o jazdę w czasie deszczu, śnieżycy czy mgły. Złe warunki pogodowe dodatkowo pogarszają i tak już słabą widoczność.

Na szczęście mamy coraz więcej badań, która pokazują jak radzić sobie z problemami jazdy nocą. Producenci okularów zaczęli się specjalizować w projektowaniu specjalnych okularów przystosowanych do jazdy nocnej. Okulary do jazdy nocą są wyposażone w specjalne powłoki, które chronią nasze oczy przed oślepiającym blaskiem płynącym z reflektorów innych samochodów, a także wzmacniają kontrast i w ten sposób zdecydowanie poprawiają naszą widoczność, komfort a co za tym idzie całe bezpieczeństwo jazdy. Gdzie możemy znaleźć takie specjalne okulary do jazdy nocą i na co konkretnie należy zwrócić uwagę?

Jazda nocą – jakie okulary wybrać

Jazda nocą to przede wszystkim słaby kontrast i ryzyko oślepienia przez reflektory mijanych samochodów. Okulary do jazdy w takich warunkach powinny być przede wszystkim wykonane z najwyższej jakości składników i powinny mieć odpowiedni profil. Przecież nawet najlepsze okulary do jazdy nocnej nam nie pomogą jeśli nie będą odpowiednio wyprofilowane i nie będą chroniły nas przed oślepiającym blaskiem. Warto dodatkowo zaznaczyć, że okulary możemy znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych oraz u optyków, a także mamy możliwość zamówienia tego typu okularów w sklepach internetowych. Warto tutaj zaznaczyć, że oferty sklepów internetowych są coraz lepsze a ceny naprawdę konkurencyjne jeśli porównamy je do cen w sklepach stacjonarnych.

Jak zatem widać, jazda nocą nie zawsze jest tylko związana z przyjemnością i radosną jazdą. Czasami jazda nocą, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych może być naprawdę bardzo nieprzyjemna, ale także wręcz niebezpieczna. W takich sytuacjach najlepiej dobrze się do niej już wcześniej przygotować. Chodzi tutaj przede wszystkim o przemyślany wybór trasy, a także o takie kwestie jak zakup odpowiednio dobranych okularów do jady nocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *