Dobór oprawek okularów do kształtu twarzy

Jak dobrać odpowiednie okulary mając do wyboru całe mnóstwo różnego rodzaju modeli.

Wieloma z nich jesteśmy zachwyceni, ale już po przymierzeniu stwierdzamy, że nam nie pasują, albo jakoś dziwnie wyglądamy. Czym zatem kierować się dobierając odpowiednie oprawki okularów. Z pewnością w salonie optyk i ekspedient będzie nam służył pomocą i dobrą radę. Sami jednak możemy równie dobrze wybrać dla siebie okulary idealne biorąc pod uwagę odpowiednie oprawki pasujące do różnego kształtu twarzy.

Ogólnie mówiąc kształty twarzy dzielimy na:

Okrągłą, o sercowatym kształcie, owalną pociągłą i kwadratową. Każdej z nas lub każdemu z nas zatem bardziej pasują inne oprawki. Nie wiele jest modeli uniwersalnych, w których korzystnie będziemy wyglądali wszyscy. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy powinny wybierać okulary o bardzo cienkiej oprawce, albo nawet jej pozbawione. Takim osobom pasują okulary podłużne o owalnym kształcie lub okrągłe.

Dla osób o owalnej twarzy tak na prawdę pasuje większość oprawek. Mając taki rodzaj kształtu twarzy masz duże pole do popisu przy wyborze oprawek. Warto zatem wybrać takie, w których będziesz czuć się najlepiej. Natomiast osoby o sercowatym kształcie twarzy powinny wybierać podobne do tych, które pasują osobom o kwadratowym kształcie buzi. Zatem takie osoby powinny wybrać okulary o minimalnie grubej oprawce, delikatne i lekkie w wyglądzie. Dla osób o okrągłej twarzy również najbardziej twarzowe są okulary z cienkimi oprawkami.

Oczywiście przy wyborze właściwych oprawek powinniśmy kierować się również własnym gustem i tym, co nam najbardziej się podoba. Niekiedy bywa, iż lubimy podążać za modami i wybieramy taki model, który akurat jest na topie. Oprócz kształtu twarzy, gustu, warto zwrócić także uwagę na kolor. Czasami świetnie wyglądają kolorowe oprawki w przypadku różnych kolorów włosów, koloru tęczówek, cerze, czy innych elementach urody. Oczywiście ważny tutaj jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *