Dobór oprawek okularów do kształtu twarzy

Jak dobrać odpowiednie okulary mając do wyboru całe mnóstwo różnego rodzaju modeli.

Wieloma z nich jesteśmy zachwyceni, ale już po przymierzeniu stwierdzamy, że nam nie pasują, albo jakoś dziwnie wyglądamy. Czym zatem kierować się dobierając odpowiednie oprawki okularów. Z pewnością w salonie optyk i ekspedient będzie nam służył pomocą i dobrą radę. Sami jednak możemy równie dobrze wybrać dla siebie okulary idealne biorąc pod uwagę odpowiednie oprawki pasujące do różnego kształtu twarzy.

Ogólnie mówiąc kształty twarzy dzielimy na:

Okrągłą, o sercowatym kształcie, owalną pociągłą i kwadratową. Każdej z nas lub każdemu z nas zatem bardziej pasują inne oprawki. Nie wiele jest modeli uniwersalnych, w których korzystnie będziemy wyglądali wszyscy. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy powinny wybierać okulary o bardzo cienkiej oprawce, albo nawet jej pozbawione. Takim osobom pasują okulary podłużne o owalnym kształcie lub okrągłe.

Dla osób o owalnej twarzy tak na prawdę pasuje większość oprawek. Mając taki rodzaj kształtu twarzy masz duże pole do popisu przy wyborze oprawek. Warto zatem wybrać takie, w których będziesz czuć się najlepiej. Natomiast osoby o sercowatym kształcie twarzy powinny wybierać podobne do tych, które pasują osobom o kwadratowym kształcie buzi. Zatem takie osoby powinny wybrać okulary o minimalnie grubej oprawce, delikatne i lekkie w wyglądzie. Dla osób o okrągłej twarzy również najbardziej twarzowe są okulary z cienkimi oprawkami.

Oczywiście przy wyborze właściwych oprawek powinniśmy kierować się również własnym gustem i tym, co nam najbardziej się podoba. Niekiedy bywa, iż lubimy podążać za modami i wybieramy taki model, który akurat jest na topie. Oprócz kształtu twarzy, gustu, warto zwrócić także uwagę na kolor. Czasami świetnie wyglądają kolorowe oprawki w przypadku różnych kolorów włosów, koloru tęczówek, cerze, czy innych elementach urody. Oczywiście ważny tutaj jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *