Dobór okularów

Dobór okularów w domu?

Na pytanie: „gdzie kupuje się okulary korekcyjne?” zdecydowana większość osób odpowie, że w salonie optycznym. To oczywiste, że receptę na okulary realizujemy właśnie tam. Także tam możemy wykonać komputerowe badanie wzroku i na jego podstawie dobrać odpowiednie soczewki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że odpowiednie okulary można także wybrać w domu. Wiele salonów optycznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i organizuje wizyty domowe. Dobór okularów w domu to coraz popularniejsza usługa.

Dobór okularów w domu pacjenta – zalety

dobieramy okularyNajwiększa zaleta jest oczywiście taka, że pacjent nie musi ruszać się z domu. Niekiedy nie chce tego robić, innym razem nie ma możliwości, gdyż musi opiekować się dzieckiem, osobą starszą czy schorowaną, albo sam nie jest w pełni sił.

W domu może na spokojnie przymierzyć wiele oprawek okularowych bez obaw, że kolejni klienci salonu czekają na obsługę. Może liczyć na pomoc ze strony bliskich, którzy, jeśli są obecni w domu, szczerze podpowiedzą, w których okularach pacjent wygląda najlepiej. Może wreszcie przejrzeć się we wszystkich lustrach w domu bez obaw, że przekłamują rzeczywistość.

Salony optyczne poszerzają zakres usług

Współczesne salony optyczne robią wszystko, by pozyskać jak największą ilość klientów i by ci klienci byli zadowoleni. Dobór okularów w domu to jedna z tych usług, na którą wielu czekało od dawna. Tym bardziej, że procedura jest niezwykle prosta. Zazwyczaj wystarcza jeden telefon. Wystarczy zadzwonić do salonu optycznego i umówić się na konkretny dzień i konkretną usługą.

Wizyta w domu klienta

W ustalonym terminie pracownik salonu optycznego pojawi się w domu klienta wraz z pokaźną liczbą różnego typu oprawek okularowych. Niektóre salony czekają na odpowiedź tego samego dnia, inne pozostawiają okulary na kilka dni, by klient mógł w spokoju poprzymierzać i podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Znalezienie wymarzonego modelu niekiedy zajmuje sporo czasu.

Innym razem to nie pracownik salony odwiedza klienta, a kurier. Zostawia wszystkie oprawki, a po kilku dniach zgłasza się po ich odbiór.

Wybór oprawek nie kończy procedury doboru okularów. Wszystkie oprawki, także te wybrane, muszą wrócić do salonu optycznego. Dlaczego? Ponieważ pracownicy salonu muszą umieścić w nich soczewki o odpowiedniej mocy. Oczywiście w przypadku okularów zerówek czy też okularów przeciwsłonecznych procedura ta nie jest konieczna. W przypadku osób borykających się z wadą wzroku niestety nie da się tego punktu pominąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *