Jak dbać o oczy

Jak dbać o oczy – proste i skuteczne metody

Oczy są zwierciadłem duszy dlatego należy zachować ich blask. Puste oczy to pusta dusza więc należy dbać o oczy by zachować ich blask i zdrowie jak najdłużej. Jak to jednak zrobić w skomputeryzowanym świecie pełnym ekranów nieuchronnie przyciągających wzrok? Jak znaleźć czas i jak dbać o oczy siedząc w pracy przed monitorem komputera? Poniżej kilka prostych i skutecznych sposobów na zachowanie zdrowego wzroku.

Po pierwsze należy regularnie kontrolować wzrok u okulisty. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy żadnych problemów ze wzrokiem lepiej się upewnić. Niektóre choroby mogą się początkowo rozwijać bez widocznych objawów. Poza tym okulista może nam zawsze fachowo poradzić jak dbać o oczy (zobacz więcej na www). Kolejna bardzo ważna rzecz to właściwie oświetlenie w domu ale i w miejscu pracy. Należy pamiętać aby ekran monitora nie był jedynym źródłem światła jeśli pracujemy po zmroku. Ważnym czynnikiem jest również dieta. Dobroczynny wpływ na wzrok ma na przykład marchewka, świeży szpinak, oliwa. Możemy również wspomagać się suplementami, które zawierają korzystną dla oczu luteinę. Nie zapominajmy również o regularnym ćwiczeniu oczu, odrywaniu ich raz na jakiś czas od ekranu monitora. Sen jest również niezbędny dla dobra oczu – umożliwia im regenerację i odpoczynek.

Okulary czy soczewki

Gdy się jednak okaże, że mamy problem ze wzrokiem stajemy przed ważną decyzją. Okulary czy soczewki. Oba sposoby korygowania wad wzroku mają swoich zwolenników i nie da się jednoznacznie określić, co jest lepsze. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. W przypadku soczewek są osoby, które z różnych względów nie mogą ich nosić więc ich jedyną opcją pozostają okulary.

Jak dbać o oczy? Okulary czy soczewki ukoją nasz wzrok? Okulary są najprostszym i najszybszym rozwiązaniem. Właściwie, gdyby się uprzeć można się tutaj nawet obejść bez wizyty u specjalisty. Oprócz korygowania wzorku okulary mogą być też ciekawym elementem wizerunku i uzupełnieniem stroju. Dla wielu osób wygodniejszym rozwiązaniem są soczewki. Po opanowaniu sztuki ich zakładania soczewki mogą być faktycznie lepszym rozwiązaniem. Z pewnością nie ograniczają pola widzenia tak jak okulary i nie powodują zniekształceń. Soczewki mogą więc być lepszym rozwiązaniem dla kierowców.

Okulary przeciwsłoneczne są także ważnym elementem dbania o wzrok. Okulary przeciwsłoneczne chronią przed szkodliwymi promieniami UV zapewniając naszym oczom poczucie komfortu w każdych warunkach.

One Reply to “Jak dbać o oczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *