Bielski salon optyczny

Bielski salon optyczny i jego oferta

Salon optyczny to miejsce, w którym kupujemy okulary – tak brzmi najprostsza definicja miejsca pracy optyków. A co dokładnie znajduje się w ofercie współczesnych salonów optycznych? Za przykład posłuży standardowy bielski salon optyczny.

Bielski salon optyczny – produkty

W salonie optycznym kupujemy nie tylko okulary, ale także szereg innych akcesoriów. Pozostańmy jednak przy okularach. Do wyboru są okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych, popularne „zerówki”, jak i okulary przeciwsłoneczne. Ramki pełne i niepełne, grube i druciane, owalne i kwadratowe, masywne i delikatne, kolorowe i klasyczne… Każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne salony optyczne dbają o to, by nie zabrakło okularów najlepszych światowych marek, np. Ray-Ban, Solano, Dolce&Gabana, Oakley, itd. Produkty wymienionych marek sprowadza m.in. bielski salon optyczny Opticoon.

Oprócz okularów w salonie optycznym zakupić można soczewki kontaktowe, płyny do pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz pojemniki do ich przechowywania. W salonie zaopatrzyć można się w etui na okulary, ściereczki do czyszczenia szkieł, jak i szereg innych, drobnych elementów, takich jak łańcuszki czy przywieszki do noszenia okularów.

Bielski salon optyczny – usługi

Podstawową usługą, jaką świadczą salony optyczne jest realizacja recepty wystawionej przez lekarza okulistę. Okulista badając oczy i sprawdzając ostrość widzenia decyduje, jakiego typu okulary i o jakiej mocy powinien nosić pacjent. Optyk pomaga dobrać okulary zgodnie z zaleceniami lekarzy, a przy tym zadba o idealne ich dopasowanie do kształtu twarzy. Jeśli klient decyduje się na soczewki kontaktowe, pracownicy salonu również pomogą mu wybrać najlepsze.

Nowoczesne salony optyczne wykonują badania wzroku. Jeśli oczy pacjenta są zdrowe, a jedynie zaczyna gorzej widzieć, badanie wzroku u optyka w zupełności wystarczy. Nie może wykonać go każdy pracownik salonu – musi być to osoba przygotowana do pełnienia tej funkcji. Podczas badania wykorzystywane są tradycyjne metody sprawdzania poprawności widzenia oraz specjalistyczny komputer. Takie badanie nie diagnozuje chorób oczu, więc jeśli zachodzi podejrzenie, ze pacjent cierpi na jakąś chorobę, zostaje skierowany do lekarza okulisty.

Bielski salon optyczny może prowadzić pogadanki dla dzieci. Istotne są informacje o tym, jak dbać o wzrok i wybrane okulary czy soczewki kontaktowe. Nakłonienie dziecka do tego, by nosił okulary nie jest wcale proste, dlatego tak ważne jest podejście rodziców oraz pracowników salonu optycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *